Zavítejte také do mého kreativního obchůdku ;)


Na přelomu emocí (6)

21. dubna 2013 v 20:24 | Verča.. |  Ona, tak jiná.. On, tak dokonalý..
Před očima se mi rozprostřel velký prostor. Temnota, jež se objevila již za jízdy, zde nepolevila, ba naopak. Vše jí bylo zahaleno a já viděla sotva na krok. Šli jsme velice rychlou chůzí a Tony mě vláčel za sebou, jako hadrovou panenku, jako bych nebyla schopna jít sama. Měla bych mít strach. Vážně bych ho měla mít, ale ten přehlušoval vztek na ty dva. Můj výraz by se dal přirovnat k rozzuřené vačici.
Raději jsem začala prozkoumávat okolí, kterým jsme procházeli. Velice úzká chodba se táhla kolmo ke kolejím. Chodbu prosvětlovaly pouze šlahouny, jež byly prorostlé stěnou a vydávaly mírnou zář. Nic podobného jsem v životě neviděla. Byla jsem uchvácená, i když to nejspíš v tuto chvíli bylo nepatřičné.Po chvíli jsem z dáli zaslechla zoufalé sténání a prosby o pomoc, které se hlasitě rozléhaly. Jakoby někdo ucítil, že zde je i někdo jiný, kdo by mohl pomoci. Chtěla jsem zastavit, ale nebylo mi to dovoleno, přesto že Tony mě už dávno pustil. Chtěla jsem křičet, ale jako bych měla ústa zalepená. Tento fakt mě zmátl. Pokusila jsem se zpomalit. Nešlo to. Zrychlit také ne. Musela jsem mlčky kráčet tempem, které stanovili mí únosci. Frustrovalo mě to.
Vyšli jsme z chodby a já pocítila, jako by ze mě spadla svazující pouta.


"Kolik je zde zavřených lidí? Co provedli? Jak jsou tu dlouho? Mě zde taky zavřete? Do háje odpovězte!"
Vychrlila jsem a vlil se do mě nával emocí. Zoufalství, vztek, smutek, lítost, zmatek..
Ozval se smích, smích hodný blázna smích jež mi byl povědomý. Neměla jsem z toho vůbec dobrý pocit. Pomalu, velice pomalu jsem se otočila a spatřila přesně to co jsem očekávala. Má noční můra se na mě pohrdavě a celkem zábavně usmívala. Teď vypadal ještě odporněji než ve snu. Rozkládající se kocour se choval jako člověk, ikdyž tak rozhodně nevypadal. Mírně se ke mě naklonil.
"Udělala jsi tooo? Pchch. To oč jsem tě žááádal?" Pravil lačný po odpovědi. Z jeho úst se linul nechutný zápach. Zakuckala jsem se.
"Cože? O ničem nevím." Po té jsem si však vybavila balíček, co leží v mém batohu. V tom běhu událostí jsem se do něj nestihla podívat.
"Tak ona nevííí. Pchch. Vážně nevííí?"
"Ne. Nic." Zapírala jsem.
Nacházeli jsme se v malé místnůstce, kde už bylo normální světlo. Lépe řečeno žárovka na drátu. Vydávala víc světla než šlahouny v chodbě, ale ne dost na to abych dohlédla ke konci místnosti. Viděla jsem jen stůl s třemi židlemi a na něm plno jídla. V tu chvíli jsem si uvědomila, že mám šílený hlad.
"Co mááš v tom batohu? Dej ho seem. Pchch." Pravil.
"Nate." No co ať si ten balíček klidně vezme. Pokynul prackou k Alexovi. Ten ho od mě vzal a já z jeho pohledu vyčetla lítost. Zvláštní. Zase se ozval ten odporný smích.
"Tak ona nevííí." Smál se, "Nevííí pchch." a vytahoval balíček. V něm byla ta samá truhlička jako na stole, ale v menším měřítku.
"Odveďte ji." Oba muži se zvedli a když jsme vycházeli zasyčel.
"Tony, ty tu zůstaň. pchch. Tak ona nevííí."
S Alexem jsme osaměli. "Nemáš hlad? Nemusíš se bát. Není tak zlý."
"Poslyš, můžeš mi říct co má tohle všechno znamenat?"
"Nemůžu, promiň." Došli jsme další chodbou do další místnosti, kde byla postel, stolek a židle. místnost byla rozdělena tenkou stěnou za níž viselo zrcadlo a pod ním bylo umyvadlo. V rohu byla sprcha. Celkem prostý pokojík, ale světle modrá barva kterou byl vymalován mu dodávala útulný nádech.
"Přinesu ti něco k snědku." Řekl a zanechal mě tu stát samotnou. V zámku zachrastěl klíč, paráda. Zabořila jsem hlavu do polštáře na posteli a rozbrečela se. Za poslední dny toho na mě bylo moc a já to musela dostat ven a nabrat síly.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Marsi :) Marsi :) | Web | 22. dubna 2013 v 19:03 | Reagovat

už se těším na pokračování :) ...super a napínavé :)

2 Zrozená v (k) temnotě Zrozená v (k) temnotě | Web | 23. dubna 2013 v 15:14 | Reagovat

Já už chci další díl! ... Nevíš, proč mi ten kocour není ani trošku sympatický?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama