Zavítejte také do mého kreativního obchůdku ;)


Únos za jízdy (5)

5. dubna 2013 v 19:01 | Verča.. |  Ona, tak jiná.. On, tak dokonalý..
"Předložte jízdenky, prosím." Revizor, který přistoupil do tramvaje mě vytrhl z myšlenek, které se ubíraly událostmi posledních dnů. Byla jsem na cestě do školy, která trvala třičtvrtě hodiny. Vytáhla jsem svou jízdenku a předložila ji. Po té jsem zkontrolovala čas a po zjištění, že mi zbývá ještě půl hodiny cesty se rozhodla chvilku si zdřímnout, poněvadž v noci jsem toho moc nenaspala. Na mobilu jsem si pro jistotu nastavila budík, abych nedej bože nezaspala svou zastávku. I když pravděpodobnost, že usnu je mizivá. Zavřela jsem oči. Dostala jsem se do stavu, kdy jsem nevnímala nic, jen svou mysl. Mohlo uběhnout asi dvacet minut, když tramvaj sebou začala divně lomcovat.


Otevřela jsem oči. Ve vozidle nikdo nebyl. Nikdo až na postaršího muže a řidiče. Vedli spolu dlouhosáhlý rozhovor a mě si nevšímali. Po vyhlédnutí z okna jsem nebyla o nic chytřejší, nic nevysvětlovalo to divné lomcování. Cesta byla stejná, jako každý den kdy tudyma projíždím. Až v poslední chvíli jsem zaregistrovala svítivý kruh do kterého jsme mířili. Vypadal jako portál z těch scifi filmů. Po chvíli nás pohltil a vše kolem jakoby zmizelo. Všude se rozprostírala jen temnota.
Ti dva muži vypadali velice klidně, všimla jsem si, že řidič opustil své místo u volantu. "Co se tu děje?" Zeptala jsem se, protože mi to už přišlo divné. Žádnou odpověď jsem ovšem nedostala.
"Proč mě ignorujete?" Ozval se jen pohrdavý smích. Smích, jež mi byl nepříjemně povědomý. "Co ode mě chcete?" Nic. "Kdo jste?" Řidič už se nadechoval k odpovědi, ale starší muž ho zpražil pohledem, takže mi odpovědí bylo zase jen ticho. Dostala jsem zlost. Pod sesadlem jsem spatřila hasící přístroj. Vytrhla jsem ho z popruhů, ktré ho udržovaly na místě. Šlo to hůř, ale nakonec jsem ho přece jen vyprostila. Začala jsem jím mlátit o sklo, když nepovolovalo, zkusila jsem zatáhnout za záchranou brzdu. Žádný účinek. Opět jsem začala třískat o okno. Tohle aspoň zajistilo pozornost obou mužů. Ten starší, se tvářil stále zasmušile. Jakmile vstali, přestala jsem.
"Jde o únos, že je to tak?"
"Jé tobě to došlo." Slova se ujal řidič. Konečně má otázka nebyla ignorována.
"Proč byste chtěli unést zrovna mě?"
"My rozhodně ne."
"Tak kdo tedy?"
"Byla to..."
"Mlč idiote." Utnul ho druhý muž a pak obrátil pohled ke mě. "Máš mnoho otázek. Nejsme tu od toho abychom tu s tebou debatovali." Následně se usadil do sedadla. Přesunula jsem se tedy úplně do zadu. Stejně mi nic jiného nezbývalo. Po chvíli za mnou přišel řidič tramvaje.
"Já jsem Alex a tamto je Tony. Má podrážděnou náladu skoro pořád." Hleděla jsem jak puk. Únosce si chce povídat?
"Paráda." Odsekla jsem. Z jeho kapsy se ozvala mi známá melodie mého budíku. Takže mi vzali mobil. Probodla jsem ho pohledem. Omluvně se na mě usmál. "Museli jsme ti ho vzít, to snad chápeš ne?" Taková drzost. Odvrátila jsem od něj zrak, tak odešel. Tak jsem se zahloubala do své mysli; Ráno jsem zaspala. Neměla jsem se čas ani nasnídat, jinak bych nestihla dojít na zastávku. Ještě než jsem však vyrazila, vzpoměla jsem si na slova rozkládajícího se kocoura. Když jsem otevřela skříňku vedle postele, tak mnou zamrazilo. Vážně tam něco bylo. Ovšem už jsem neměla čas podívat se co to je. Předmět byl zabalen, tak jsem ten balíček popadla a hodila ho do batohu;
Zavrtala jsem se hloub do sedadla tak, aby mě nebylo vidět. Vzala jsem batoh a už se chystala vytáhnout balíček, když jsem periferním viděním zaregistrovala, že se ke mě blíží Tony. Ten nepříjemnější z mužů. Rychle jsem batoh zase zavřela. Kéž by tu tak byl Sam.
"Pojď, už tam budem."
"Nikam nejdu." Odporovala jsem. Tony se jen zasmál. Vytáhl mě s násilím do uličky. Pak jsme zastavili a dveře se otevřely.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Marsi :) Marsi :) | Web | 5. dubna 2013 v 19:03 | Reagovat

dokonalost, dokonalost, dokonalost :))

2 Verča.. Verča.. | Web | 5. dubna 2013 v 19:04 | Reagovat

Do dokonalosti to má daleko, ale dík :)

3 Stranger_in_darkness Stranger_in_darkness | Web | 5. dubna 2013 v 20:24 | Reagovat

hezky design ... neco takoveho bych chtel pro me darksideforum.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama