Zavítejte také do mého kreativního obchůdku ;)


TT - Hlasy v hlavě

22. června 2014 v 19:58 | Verča.. |  Téma týdne
Běžím a snažím se utéct. Sotva popadám dech. Nejde jim uniknout. S beznadějí se hroutím k zemi. Slabá. Vyčerpaná jak fyzicky, tak psychicky. Slyším hlasy. Předtím to bylo jen nesrozumitelné šumění, však teď rozeznávám jistá slova. Slova nějaké cizí řeči, které nerozumím. Rozhlížím se kolem a hledám jejich zdroj. Nic nevidím. Hlasy stále sílí. Hlava mi praská ve švech.Ležím před rybníkem obehnaném rakosím. Přemýšlím. Po chvíli se zvedám a mířím k hladině čiré vody. Nohu mám již ponořenou a postupuji stále dál doprovázena neustálým švitořením čehosi neznámého, co se mě nechce pustit. Již jsem ve vodě po ramena. Z rákosí vylétá havran a hlasitě krákorá. Na chvíli se zastavím a vzhlédnu k tomu místu. Pleskání křídel pomalu utichá v dáli a já jsem opět osaměla. Jak dlouho mě už provázíš? Měsíc? Dva? Rok? Blázním z tebe! proč mě nenecháš být?! Voda mi už omývá ústa. Vidíš? Vidíš kam až si mě dohnal? Najednou to ustalo. Z ničeho nic mám opět čistou hlavu. Je to nádherný pocit, ale zároveň cítím pocit prázdnoty. Jako by část mě chyběla. I tak jsem ráda. Díky.. Otáčím se. Udělám jeden krok, dva, tři.. Mám na tváři úsměv. Dlouho mi nevydržel. Vrátilo se to. Sakra. Jak chceš! Jak chceš! Tentokrát už rychle kráčím po dni rybníka, které se rapidně prohlubuje. Naposled se nadechnu a pak už se nořím pod hladinu celá. Oči mám otevřené a koukám na svět zespoda. Zbohem..
Než si však pro mě přišli andělé, slovům, které mi doposud nedaly spát, jsem porozuměla. Až na konci. V této poslední fázi mého života jsem se dozvěděla, co po mě ty dlouhé chvíle chtěl a kdo to byl. Poslední slova které mi byla dovolena slyšet. Lásko. Nechtěl jsem tě zabít. Chtěl jsem se s tebou jen rozloučit, když mi to za života nebylo dovoleno. Chtěl jsem ti poděkovat za ty nádherné chvíle s tebou. Navždy tě budu milovat a navždy si budu vyčítat tento den. Nezlobila jsem se. Poslední vteřiny svého života jsem byla konečně opět šťastná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hagridihratkysestiflercimcapem hagridihratkysestiflercimcapem | Web | 22. června 2014 v 20:35 | Reagovat

moc hezké :)

2 Kaisa FireFlie Kaisa FireFlie | E-mail | Web | 25. června 2014 v 12:19 | Reagovat

Líbí se mi to, takovéhle články jsou stejně nejlepší ze všech, řekla bych. :3 Omlouvám se za svou neaktivitu, co se oblíbených blogů týče, já jsem poslední dobou trávila hodiny nad Prokopem a jeho středověkem v Čechách, zlepší se to... :) Ohledně článku - naprostá spokojenost, líbí se mi, moc se mi líbí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama